Microsoft ochroni przed wirusami i spyware

Firma Microsoft zapowiedziała, że pod koniec roku opublikuje beta wersję nowego produktu dla biznesu - Client Protection. Będzie on łączył w sobie funkcjonalności oprogramowania antywirusowego oraz anty-spyware. W 2006 roku pojawi się zaś testowa wersja nowego antywirusa współpracującego z MS Exchange.

Client Protection bazować będzie na GeCAD antivirus, kupionym przez MS w 2003 roku oraz na oprogramowaniu Giant Antispyware, do którego prawa firma z Redmond nabyła rok później.

"To, co pokażemy, będzie jednym, zintegrowanym rozwiązaniem dla klientów biznesowych, chroniącym zarówno przed wirusami jak i spyware" - powiedział Scott Stanzel, starszy menadżer produktu w jednostce technologii bezpieczeństwa Microsoftu. Według niego, nowe oprogramowanie będzie miało (w stosunku do GeCAD i Giant) znacznie zmieniony interfejs oraz pozwoli na dużo lepsze zarządzanie ochroną firmowych sieci. "Microsoft Client Protection wyposażone będzie w bardzo szczegółowy system raportowania na temat środowiska, w jakim przyjdzie mu działać" - dodał Stanzel.

Nie są jeszcze znane ceny, jakie firma z Redmond ustali na nowe produkty.

Więcej informacji: Microsoft