Microsoft "odbezpiecza" DVD

Koncern zgodził się znieść pewne ograniczenia, którymi było obwarowane nagrywanie płyt DVD za pomocą programu Windows Media Player 9. Pierwotnie zakładano, że wykonane w ten sposób kopie płyt będzie można odtwarzać jedynie na tym komputerze, na którym je nagrano - teraz firma zgodziła się na umożliwienie odtwarzania kopii filmów również na innych "pecetach".

Przyczyną takiej decyzji są, jak przyznali przedstawiciele firmy, protesty użytkowników aplikacji. Domagali się oni umożliwienia odtwarzania kopii płyt DVD wykonanych za pomocą WMP 9 na dowolnym komputerze, a także w stacjonarnych odtwarzaczach DVD. Koncern zgodził się jedynie na to pierwsze - skopiowane płyty będzie można odtwarzać na każdym komputerze, na którym będzie zainstalowany program Windows Media Player 9.

Nie wiadomo na razie, czy skopiowane filmy będzie można oglądać na stacjonarnych odtwarzaczach DVD. Microsoft twierdzi co prawda, że zamierza udostępnić uaktualnienie do WMP 9, które na to pozwoli, pewne jednak wydaje się to, że firma spotka się w takiej sytuacji z ostrą krytyką dystrybutorów filmów. Sprawa ma rozstrzygnąć się pod koniec roku.