Microsoft odradza instalację 2 GB RAM-u w netbookach, boi się krytyki Visty

Zdaniem przedstawicieli Microsoftu instalacja 2 GB pamięci RAM w netbooku to bardzo zły pomysł. Wszyscy więksi producenci zostali ostrzeżeni przez giganta z Redmond przed takim krokiem.

Microsoft przestrzegł wszystkich większych producentów netbooków przed instalacją w tych niewielkich komputerach pamięci o pojemności większej niż 1 GB (oczywiście nie dotyczy to modeli z systemem Linux).

W Sieci natychmiast pojawiły się spekulacje na temat takiej decyzji firmy z Redmond. Podobno spowodowana ona jest obawą przed tym, że właściciele netbooków wyposażonych w 2 GB pamięci (i więcej) pokuszą się o zainstalowanie na swoich niezbyt wydajnych maszynach Visty, czego skutkiem z pewnością będzie ich ogromne rozczarowanie. Microsoft próbuje więc w ten sposób zapobiec kolejnej fali krytyki wyposażonego w interfejs Aero systemu.

Warto dodać, że do niedawna producenci komputerów przenośnych stosowali się do opisanych wyżej wytycznych. Ostatnio jednak się im sprzeciwili, czego potwierdzeniem jest chociażby zaprezentowany niedawno przez MSI netbook U100 Wind w wersji Luxury Edition, który może się pochwalić 2-gigabajtową pamięcią RAM. Należy się również spodziewać, że jeszcze przed świętami podobne rozwiązanie zaproponuje Asus.


Zobacz również