Microsoft oferuje Windows 11 przez Windows 10 OOBE

Microsoft wprowadził nowy sposób dystrybucji Windows 11. Czym różni się Out of Box Experience (OOBE) od innych metod jego wdrożenia?

Foto: Microsoft

Użytkownicy Windows 10 otrzymali poprawkę KB5005716, która umożliwia przejście na Windows 11 z edycji Home lub Professional poprzez OOBE. Ta zmiana jest dostępna dla systemów od Windows 10 w wersji 2004 i nowszych, ale jest pewien haczyk - do zainstalowania nowego systemu potrzebna jest czysta instalacja lub reset urządzenia. Gdy zostaną spełnione te warunki, możliwe jest pobrania dużej aktualizacji, która zawiera zarówno łatki dla Windows 10, jak i aktualizację do Windows 11. W ten sposób jednym pobraniem zyskuje się wszystko, co w danej chwili obecne. Aktualizacja taka wygląda w ten sposób:

Microsoft oferuje Windows 11 przez Windows 10 OOBE

Foto: Khwarezm89/Reddit

Do instalacji wymagane jest nielimitowane połączenie z siecią. OOBE jest dostępne tylko na wspieranych urządzeniach, a więc można korzystać z tej metody aktualizacji np. na urządzeniach Surface. Została ona wprowadzona ponieważ Asystent Aktualizacji nie jest wpierany na procesorach ARM, z narzędzie Media Creation Tool nie jest kompatybilne z ARM64.

Źródło: WidnowsLatest

Zobacz również: