Microsoft oficjalnie kończy z Service Packami. Windows 8.1 to kompletna aktualizacja systemu

Tami Reller z Microsoftu poinformowała, że nowa polityka wydawnicza jej firmy zakłada rezygnację z koncepcji dostarczania Service Packów.

Podczas wczorajszej konferencji JP Morgan Technology, Media & Telecom Conference szefowa działu finansowego w firmie Microsoft, Tami Reller, poinformowała, że Windows Blue będzie nosił oficjalną nazwę Windows 8.1 oraz, że jego publiczna wersja poglądowa zostanie udostępniona 26 czerwca.

To jednak nie jedyne interesujące informacje przekazane przez Reller. Podkreśliła ona bowiem wyraźnie, że Windows 8.1 to nie prosty Service Pack, ale kompletna aktualizacja systemu. Potwierdziła też wcześniejsze plotki zapowiadając, że jej firma zamierza rozstać się z tym pierwszym rozwiązaniem (zostało ono spopularyzowane przez Windows XP), co z pewnością nie ucieszy tej części użytkowników Windows 7, którzy wciąż wierzyli, że Microsoft zmieni jednak zdanie i udostępni im drugi Service Pack.

Jak widać, gigant postawił na nową politykę wydawniczą opartą na aktualizacjach, które w odróżnieniu od Service Packów zawierających głównie wcześniejsze aktualizacje i rzadko dodających nowe funkcje, będą mocno przebudowywały usprawniany system. Aktualizacje te mają być dostarczane cyklicznie, co oznacza, że w przyszłym roku doczekamy się również Windows 8.2.

___________________

Co sądzicie o nowej polityce wydawniczej Microsoftu? Moim zdaniem idzie ona w dobrym kierunku. Oczywiście przy założeniu, że kolejne aktualizacje, podobnie jak Windows 8.1, będą dostarczane za pośrednictwem Windows Store za darmo.


Zobacz również