Microsoft ogłasza pierwsze obniżki Xboxa, czy tyczy się to też Polski?

Ledwo co zaczął się pre-order Xboxa Series X oraz S, a ceny już spadają. Czy sprzedaż konsoli Microsoftu idzie tak źle, że są zmuszeni obniżać ceny?

Podczas Tokyo Game Show, Microsoft ogłosił, że obniży koszty Xbox Series S w Japonii o około 28 dolarów, czyli 110 zł. Pierwotnie konsola miała wartość 32 980 jenów, czyli w przybliżeniu 1 200 zł, więc aktualnie cena będzie wynosić ledwo ponad 1000 zł. Spadek nie liczy się jednak Xboxa Series X, którego w Japonii można kupić za 49 980 jenów, co daje około 1 845 zł.

Producent nie podał przyczyn, dla których zmienił ceny. Można spekulować, że miało to powiązanie z ceną konsoli PS5, której wartość ogłoszono po Xbox X i X, więc być może w ten sposób Microsoft chce zaproponować o wiele bardziej konkurencyjną cenę.

xbox series s, xbox series x

Warto zauważyć, że do tej pory Xboxowi nie udało się przebić na japoński rynek, tam prym zdecydowanie wiedzie PlayStation i Nintendo. Tym razem jednak sprawa może rozwinąć się inaczej ze względu na różnice w cenach, bo już sama wartość 50 000 jenów za konsolę Xbox Series X zrobiło wrażenie. Warto też zauważyć, że w tym roku Microsoft pierwszy raz pojawił się ze swoją konsolą na Tokyo Game Show.

Stworzyliśmy listę sklepów, gdzie najtaniej można zamówić pre-order Xboxsa Series X oraz S, żeby się z nią zapoznać, kliknij tutaj.