Microsoft omawia Multi-Touch w Windows 7

Na łamach oficjalnego bloga zespołu pracującego nad rozwojem Windows 7, Microsoft omówił nowe rozwiązania sterowania komputerem - pracującego pod kontrolą nowych okienek - z użyciem gestów - Multi-Touch.

Multi-Touch to nowa technologia zaszyta w Windows 7, która umożliwia interakcję z komputerem przy użyciu rąk. Pierwsza jest prezentacja odbyła się jesienią zeszłego roku. Szerzej o tej technologii pisaliśmy dwa miesiące temu.

7 powodów, aby pokochać Windows 7

Microsoft mówi, aby móc skorzystać z dobrodziejstw Multi-Touch musisz dysponować jednym z komputerów zgodnych z tą technologią. W sklepach nabyć można już kilka takich maszyn, są to m.in. HP Touch-Smart All-In-One PC, HP Touch-Smart tx2 Tablet i Dell Latitude XT. Drugą koniecznością jest posiadanie odpowiednich sterowników zgodnych z Multi-Touch (znajdziesz je m.in. w witrynie Windows Update). Redmond przestrzega jednak, iż drivery znajdują się obecnie we wczesnej fazie beta i mogą nie działać prawidłowo.

Microsoft omawia Multi-Touch w Windows 7

Dell latitude XT - tablet, na którym wykorzystasz zalety technologii Multi-Touch

Gigant z Redmond omawia nowe funkcje m.in. na przykładzie Painta (rysowanie z użyciem palca), Internet Explorera 8 (nawigacja i przewijanie stron) oraz Eksploratora Windows. Na Channel 10 obejrzeć można także Multi-Touch w Media Center.

Warto dodać, że Windows 7 umożliwia także sterowanie komputerem bez dotykania ekranu (wczesna implementacja tego rozwiązania to m.in. projekt Touchless). Microsoft zaprezentował sterowanie bez dotyku na komputerze Surface.

Więcej informacji: wpis Enabling Multi-Touch In Windows 7 beta - omówienie interakcji z użyciem gestów. (w j. ang.)

Warto przeczytać: artykuł "Test Windows 7 beta 1"