Microsoft oskarżony o cenzurowanie pomysłów dotyczących Windows 10

Program Windows Insider ruszył wraz z przygotowaniami Windows 10. Użytkownicy mogą dzięki niemu podawać firmie swoje pomysły na ulepszenie systemu, jednak pojawiły się oskarżenia, że Microsoft usuwa te, które mu się nie podobają.

Podejrzenia te pojawiły się ze strony użytkowników, których zaniepokoił fakt, że ich pomysły zniknęły ze strony, którą Microsoft wyznaczył na udzielanie sugestii tego typu. Miało to miejsce przy temacie Eksploratora Plików oraz żądań dotyczących usunięcia adresów e-mail z ekranu logowania. Jeden z uczestników Windows Insider odnotował, że jego pomysł został usunięty, pomimo tego, ze znalazł poparcie dziesiątków innych osób (co pokazywał licznik). Czy można zatem podejrzewać Microsoft o usuwanie pomysłów, które mu się nie podobają?

Jedno z popularnych żądań użytkowników - zakładki w Eksploratorze Plików

Jedno z popularnych żądań użytkowników - zakładki w Eksploratorze Plików

Rzecznik firmy wypowiedział się na temat tej sprawy: "Po premierze Windows 10 i rozpoczęciu prac na kolejnymi wersjami systemu dla uczestników Windows Insider, wyczyściliśmy starsze pomysły, które pojawiły się krótko po uruchomieniu programu. Usunięte sugestie zostały zgromadzone w naszym systemie i zajmują się nimi wyznaczeni do tego inżynierowie. Aktualnie w Windows Insider bierze udział ponad sześć milionów osób, a opinia każdego z nich jest dla nas ważna".