Microsoft oskarżony o złamanie prawa patentowego

Chińska firma powiązana z rynkiem usług internetowych oskarżyła Microsoft o złamanie prawa patentowego. Zdaniem przedstawicieli spółki z kraju środka, gigant z Redmond bezprawnie wykorzystał pomysły Chińczyków w systemie operacyjnym Windows Vista.

Wang Jianbo, prezes E-commerce Info Tech Company, oskarża spółkę Microsoft o naruszenie prawa patentowego dotyczącego obsługi kanałów RSS. Jego zdaniem firma, której jest przedstawicielem, złożyła oficjalne podanie o przyznanie patentu w roku 2005. Ostatecznie wniosek został pozytywnie rozpatrzony dwa lata później przez Chiński Urząd Patentowy. Wang twierdzi, że Microsoft bezprawnie zaadoptował technologie RSS w systemie operacyjnym Windows Vista</a> bez pozwolenia E-commerce.

Sprawa znajduje się obecnie w chińskim sądzie. Wnioskodawcy żądają zaprzestania wykorzystywania ich pomysłów przez Microsoft lub wycofanie ze sprzedaży systemu operacyjnego Windows Vista.

Microsoft natychmiast skomentował tę sprawę. Przedstawiciel giganta z Redmond twierdzi, że w tym przypadku nie doszło do żadnego złamania prawa.