Microsoft: ostatni Service Pack dla Office'a 2007

Już w bieżącym miesiącu użytkownicy będą mogli pobrać Service Packa 3 (SP3) dla Office'a 2007. Będzie to ostatni zestaw poprawek dla pakietu biurowego firmy Microsoft. Od kwietnia przyszłego roku nie będzie on już objęte wsparciem głównego nurtu (mainstream support).

Wydanie SP3 dla Office'a 2007 w październiku 2011 da użytkownikom sześć miesięcy na przetestowanie i wdrożenie tego wydania przed tym, gdy ta wersja pakietu biurowego przestanie być obejmowana wsparciem głównego nurtu (mainstream support). Dojdzie do tego w kwietniu 2012 roku, kiedy to pakiet przejdzie do fazy wsparcia przedłużonego (extended support). Potrwa ona do 11 kwietnia 2017 roku - podaje Microsoft.

Faza wsparcia przedłużonego to okres, w którym większość użytkowników będzie otrzymywała tylko aktualizacje bezpieczeństwa. Inne poprawki oprogramowania będą dostarczane tylko firmom, które podpisały i opłaciły specjalne kontrakty na dłuższe wsparcie. Jednak po zakończeniu wsparcia głównego nurtu Microsoft nie wyda już ani jednego Service Packa.

Zobacz również:

  • Czy wiesz, że Windows 11 Cię szpieguje? Pokazujemy, jak to powstrzymać
  • Copilot - Microsoft wprowadza SI do pakietu Office
Microsoft: ostatni Service Pack dla Office'a 2007

Ostatni pakiet aktualizacji dla Office'a 2007, czyli Service Pack 3 zostanie wydany w październiku zgodnie z obowiązującą procedurą. Najpierw będzie dostępny do pobrania ręcznego oraz za pośrednictwem Windows Update jako aktualizacja opcjonalna, a po trzech miesiącach SP3 trafi do automatycznej dystrybucji w Windows Update.

Obecnie Microsoft oferuje nowego Office'a 2010 jako alternatywę dla użytkowników Office'a 2007 oraz Office'a 2003, który ciągle pozostaje w użytku. Ten ostatni jeszcze przez dwa lata będzie objęty wsparciem obejmującym aktualizacje bezpieczeństwa.