Microsoft ostrzega przed pirackim oprogramowaniem. Naszpikowane jest złośliwym kodem

Microsoft przedstawił badania, z których jednoznacznie wynika, że pirackie kopie Windows są wręcz naszpikowane różnego rodzaju złośliwymi programami.

Microsoft ostrzegł po raz kolejny konsumentów, że korzystanie z pirackich wersji Windows może się dla nich źle skończyć, gdyż narażają się w ten sposób na atak ze strony ukrytego złośliwego "dodatku".

Gigant opiera swoją opinię na badaniach przeprowadzonych przez Security Forensics, z których wynika, że aż 63% pochodzących z Azji Południowo-Wschodniej płyt DVD z programami i komputerów z preinstalowanym nielegalnym Windows stwarza poważne ryzyko infekcji.

Badania zostały oparte na 118 próbkach nielicencjowanego oprogramowania pochodzących od dostawców z Indonezji, Malezji, Filipin, Tajlandii i Wietnamu. W sumie znaleziono w nich ponad 2000 form złośliwego oprogramowania.

"Badanie to pokazuje, że korzystanie z fałszywego oprogramowania jest niebezpiecznym przedsięwzięciem. Pirackie oprogramowanie jest wylęgarnią cyberprzestępczości, a koszt korzystania z niego jest potencjalnie wyższy niż cena zakupu legalnego oprogramowania" - powiedział Keshav Dhakad z Microsoftu piastujący stanowisko dyrektora regionalnego odpowiedzialnego za działania w zakresie Własności Intelektualnej dla Azji i Pacyfiku oraz Japonii.