Microsoft ostrzega przed trikiem dotyczącym aktualizacji dla XP

Wczoraj pisałem o sposobie, dzięki któremu można sprytnie "podmienić" plik rejestru Windowsa XP, aby zyskiwać aktualizacje przeznaczone dla Windows Embedded POSReady 2009. Prorokowałem, że Microsoft po ujawnieniu zablokuje tą metodę.

Póki co tego nie zrobił, ale ostrzega. W oficjalnym oświadczeniu firmy czytamy: "Aktualizacje mające wpływ na bezpieczeństwo są przeznaczone dla użytkowników Windows Embedded oraz Windows Server 2003 i w związku z tym nie są w stanie spełniać właściwie swego zadania na XP. Użytkownicy Windows XP, którzy przeprowadzą ten zabieg, narażają się na możliwość nieprawidłowego działania systemu po aktualizacji jako użytkownicy Windows Embedded. Poprawki dla Windows Embedded oraz Windows Server 2003 nie są i nie będą testowane na Windows XP".

Microsoft ostrzega przed trikiem dotyczącym aktualizacji dla XP

Jako że wspomniany Embedded ma za podstawę Windows XP Service Pack 3, część łatek może działać, inne nie. Jeżeli ktoś nie ma potrzeby pobierania najnowszych zabezpieczeń i woli zdać się na programy antywirusowe, lepiej niech nie próbuje opisanej wczoraj sztuczki. A ja na koniec dodam, że aktualnie na świecie 13-letni Windows XP używany jest wciąż na ok. 400 milionach komputerów. Microsoft zaleca przesiadkę na nowsze systemy, jak Windows 7 lub 8.1.

Zobacz również:

  • Microsoft chce zmodernizować system Windows 10, ale po co?