Microsoft otwiera sklep z aplikacjami Office Store. Czy to dobry pomysł?

Microsoft otworzył testową wersję sklepu Office Store. Będzie on oferował aplikacje przeznaczone dla użytkowników pakietu biurowego Office 2013.

W zeszłym miesiącu firma Microsoft przedstawiła nam kolejną rozwojową wersję swojego pakietu biurowego - Office 2013 Consumer Preview - który m.in. zaprojektowany został, aby wykorzystać dotykowe możliwości systemu Windows 8 oraz zaoferować więcej opcji społecznościowych i lepszą współpracę z chmurą.

Jak się okazało, gigant z Redmond nie zamierza zapypiać gruszek w popiele, czego potwierdzeniem jest otwarcie przez niego testowej wersji sklepu Office Store oferującego aplikacje pozwalające użytkownikom na wzbogacenie platformy bazowej, którą jest wspomniany pakiet biurowy.

Obecnie w sklepie dostępnych jest już trochę darmowych aplikacji (przede wszystkim dla Outlooka), które, co podkreśla Microsoft, dzięki temu, że bazują na standardach webowych, nie wymagają skomplikowanego procesu instalacji.

"Wszystkie aplikacje, które znajdują się w sklepie, zostały szczegółowo sprawdzone, dzięki czemu użytkownik może im ufać" - przekonuje Microsoft zachwalając ponadto, że Office Store stanowi także doskonałą okazję dla programistów do zarobienia pieniędzy.

____________________

Ukierunkowany na nową platformę biurową nowy sklep Microsoftu może się okazać krokiem w dobrym kierunku. Jego sukces zależy jednak przede wszystkim od tego, czy wzbudzi odpowiednio duże zainteresowanie wśród deweloperów.