Microsoft otworzy kolejne laboratorium

Microsoft zamierza otworzyć nowe laboratorium, będące miejscem rozwoju kolejnych projektów giganta z Redmond.

Microsoft posiada do tej pory trzy laboratoria, w których rozwijane są idee oraz produkty firmy z Redmond, mianowicie OfficeLabs, Live Labs oraz ad center Labs. Wszystkie są w jakiś sposób powiązane z działem badawczym giganta z Redmond - Microsoft Research (patrz ramka poniżej).

Co to jest Microsoft Research?

Microsoft Research jest działem badawczym Microsoftu utworzonym w 1991 roku. Skupia wielu znanych badaczy z całego świata, matematyków, programistów, fizyków i innych specjalistów z branży IT. Do zadań zespołu Microsoft Research należy poszukiwanie nowych rozwiązań i technologii oraz rozwijanie nowych projektów. Microsoft Research posiada 6 laboratoriów na świecie, mianowicie w Redmond, Silicon Valley, New England, Cambridge oraz w Indiach i Azji.

Microsoft zamierza otworzyć kolejne centrum rozwojowe dla własnych produktów - Startup Labs. Nowe laboratorium skupiać będzie zespoły pracujące nad własnymi projektami. W przeciwieństwie do innych laboratoriów Microsoftu, Startup Labs będzie zajmować się także ideami będącymi na bardzo wczesnym etapie rozwoju, wręcz prototypowym. Pozostałe laboratoria skupiać się będą nad opracowywaniem komercyjnych produktów, których idea została już wcześniej wyklarowana.

Wszystkie wspomniane laboratoria umożliwiają gigantowi z Redmond wprowadzać szybko komercyjne produkty na rynek. Co wniesie ze sobą Startup Labs? Na odpowiedź na to pytanie musimy jeszcze trochę poczekać.


Zobacz również