Microsoft otworzył bloga o Windows 8

Jeśli nie możecie doczekać się świeżych informacji o Windows 8, to nowy blog Microsoftu jest tym, na co czekacie. Będzie on podawał wiadomości związane z rozwojem nadchodzącej wersji systemu operacyjnego, który przeznaczony jest zarówno dla komputerów stacjonarnych, jak i urządzeń mobilnych, a zwłaszcza tabletów.

Zdajemy sobie sprawę, że deweloperzy, specjaliści branży IT i gracze chcą dowiedzieć się, co nowego dla siebie znajdą w Windows 8 - napisał Steven Sinofsky z Microsoft w pierwszym wpisie na blogu Building Windows 8. Dodaje on, że twórcy nowego systemu mają zamiar opisać tyle tematów dotyczących jego funkcji, ile to będzie możliwe. Podobny blog,Engineering Windows 7, powstał przy tworzeniu poprzedniej wersji systemu operacyjnego.

W pierwszym wpisie Sinofsky podaje, że Windows 8 wprowadzi najwięcej zmian w systemie Microsoftu od czasu Windows 95. Nowy OS ma być przystosowany dla nowej generacji urządzeń. Na blogu czytamy, że 2 z 3 dzisiejszych komputerów to urządzenia mobilne lub przenośne (laptopy, netbooki, tablety itd.). W ostatnim czasie znacznie wzrosła też pojemność dysków i znaczenie chmury obliczeniowej. Wszystko to motywuje zmiany, które zostaną wprowadzone w Windows 8.

Zobacz również:

  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [06.12.2021]
  • Jak odwrócić / jak obrócić ekran w komputerze z Windowsem? [PORANDIK]

W czerwcu Microsoft zaskoczył wszystkich informacją, że jego nowy interfejs przyjazny ekranom dotykowym będzie używany zarówno na tabletach, jak i na komputerach z myszą i klawiaturą (choć pulpit i eksplorator też będą dostępne jako opcja w nowym interfejsie). Windows 8 będzie również pierwszą wersja systemu wspierającą układy ARM i Intel x86, a jego aplikacje będą oparte głównie na HTML i JavaScript.

Nowy blog Microsoftu jest również szansą na wyrażanie swoich opinii dotyczących systemu Windows 8. Można tego dokonywać komentując wpisy lub wysyłając maila do ich autora. Następna partia informacji na temat nowego systemu pojawi się już we wrześniu w związku z konferencja BUILD dla deweloperów.