Microsoft: pakiet uaktualnień dla Visty

Koncern z Redmond udostępnił kilka poprawek dla systemu Windows Vista. Żadna z nich nie jest związana z bezpieczeństwem - zadaniem uaktualnień jest rozwiązanie kilku zgłoszonych przez użytkowników problemów z systemem, w tym m.in. usprawnienie współpracy Visty z odtwarzaczem iPod firmy Apple.

Uaktualnień jest w sumie pięć. Poprawka związana z iPodem usuwa błąd związany z opcją "Bezpieczne Usuwanie Sprzętu" - do tej pory zdarzało się bowiem, iż podczas próby odłączenia w ten sposób iPoda od komputera z Vistą, dane zapisane w pamięci odtwarzacza zostawały uszkodzone.

Kolejne uaktualnienie dla Visty usuwa błąd, który w pewnych okolicznościach prowadził do uszkodzenia plików graficznych w formacie RAW, skopiowanych z aparatu Canon EOS-1D. Trzeci patch rozwiązuje problem z wyświetlaniem obrazu na ekranie telewizora, zaś czwarty - usuwa problem polegający na automatycznym przechodzeniu systemu w stan uśpienia podczas trwania połączenia PPP. Ostatnia poprawka przeznaczona jest dla aplikacji Microsoft Windows Customer Experience Improvement Program (CEIP), czyli opcjonalnego programu analizującego, jak użytkownicy korzystają z Visty.

Udostępnione właśnie uaktualnienia dostępne są za pośrednictwem systemu Microsoft Update. Przed ich pobraniem niezbędne jest zweryfikowanie legalności kopii systemu Windows Vista.