Microsoft partnerem Unity i Epic Games

Microsoft ogłosił światu rozpoczęcie współpracy z trzema ekipami odpowiedzialnymi za rozwój popularnych silników graficznych: Unity Technologies, Epic Games oraz Chukong Technologies. Cel to tworzenie lepszych gier.

Microsoft nie rozpoczął współpracy bezinteresownie - partnerstwo ułatwi tworzenie gier przy wykorzystaniu Visual Studio, a co za tym idzie pomoże w produkcji tytułów na Xbox One. Jak na razie każdy z trzech silników (Unity, Unreal, Cocos) podczas instalacji pyta użytkownika o chęć zainstalowania VS wraz z dodatkową wtyczką, teraz będzie to domyślna funkcja. Microsoft zadeklarował ponadto lepszą współpracę swojego środowiska z wymienionymi silnikami. Programiści używający Unity 5 Personal Edition, Unreal Engine 4 oraz Cocos2d otrzymają sporo dodatkowych, darmowych opcji od Microsoftu.

Microsoft partnerem Unity i Epic Games

Loga popularnych silników (foto: Microsoft)

Połączenie silników z Visual Studio umożliwi tworzenie gier nie tylko na Xbox, ale również i na inne platformy oraz systemy: SteamOS, OS X, iOS, Android, Windows. Pozwoli także na pełne wykorzystanie możliwości WebGL, Oculus Rift, GearVR czy HTML5. Jak widać Microsoft coraz bardziej się rozkręca i zaczyna przykładać większą uwagę do gier nie tylko na swoje konsole.