Microsoft: patche na płycie

Koncern Microsoft rozpoczął zbieranie od użytkowników zamówień na Windows Security Update CD - czyli rozsyłaną pocztą płytę CD, która zawierać będzie wszelkie udostępnione od października patche i uaktualnienia dla systemów z rodziny Windows.

Krążek stworzono z myślą o użytkownikach, którzy nie korzystają z szybkich łączy internetowych - dla nich zaopatrzenie się w kilkadziesiąt MB uaktualnień może być sporym problemem - tłumaczą przedstawiciele Microsoftu.

Taki system dystrybuowania uaktualnień Microsoft wprowadził już kilka miesięcy temu w Japonii. W tej chwili zamówienia na płyty można składać jedynie w wybranych krajach - m.in. w USA, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Japonii, Indiach i Chinach. Jedynym europejskim krajem objętym programem jest w tej chwili Wielka Brytania - jednak za kilka dni lista zostanie rozszerzona o kolejne państwa. Jak udało nam się dowiedzieć od przedstawicieli polskiego oddziału Microsoftu, program wprowadzony zostanie także w Polsce - aczkolwiek dokładnego terminu na razie nie podano (nastąpi to prawdopodobnie na początku marca).

Windows Security Update CD dostępny będzie dla użytkowników systemów Windows XP, Windows Millennium Edition (ME), Windows 2000, Windows 98, oraz Windows 98 Second Edition (SE). W krajach objętych już programem krążki dystrybuowane będą nieodpłatnie.


Zobacz również