Microsoft: peryferia dla Visty

Koncern z Redmond zapowiedział oficjalne wprowadzenie do oferty nowych klawiatur, kamer internetowych i słuchawek. Wśród nich znalazła się m.in. klawiatura zaprojektowana z myślą o współpracy z systemem operacyjnym Windows Vista oraz usługami internetowymi dostępnymi w ramach platformy Windows Live.

Urządzenie to nazwano Ultimate Keyboard (klawiatura będzie dostępna zarówno samodzielnie, jak i w zestawie z bezprzewodową myszą optyczną - taki pakiet nazywał się będzie Wireless Entertainment Desktop 8000). Na ergonomicznej klawiaturze znajdzie się m.in. specjalny przycisk Live Call, który ułatwi szybki dostęp do usług internetowych (m.in. komunikatora Windows Messenger). Drugim nowym przyciskiem będzie klawisz Gadget (jego wciśnięcie uruchomiać będzie gadżety - czyli niewielkie programy użytkowe). Innowacją jest również przeniesienie przycisku Start pod spację - wcześniej znajdował się on zwykle pomiędzy Alt a Ctrl.

Microsoft: peryferia dla Visty

Ultimate Keyboard

Ciekawostką jest też fakt, iż klawiatura będzie podświetlana (siła światła może być regulowana automatycznie - w zależności od jasności danego pomieszczenia). Zestaw Wireless Entertainment Desktop 8000 sprzedawany będzie w komplecie ze stacją dokującą na USB, której zadaniem będzie m.in. ładowanie akumulatorów. Zarówno mysz, jak i klawiatura, będą komunikowały się z komputerem za pośrednictwem technologii Bluetooth. Cenę zestawu, który ma pojawić się w sklepach w lutym przyszłego roku, ustalono na 250 USD.

Wśród zapowiedzianych przez Microsoft nowości znalazła się również dwumegapikselowa kamera internetowa LifeCam NX-6000. Urządzenie ma wbudowany mikrofon z systemem redukcji szumów, a także przycisk Live Call, który ułatwi publikowanie rejestrowanych z pomocą kamery zdjęć lub filmów np. w blogach. LifeCam NX-6000 wyceniono na 100 USD.

W ofercie koncernu pojawią się również dwa zestawy słuchawkowe z mikrofonem - bezprzewodowy model LifeChat ZX-6000 (cenę ustalono na 70 USD) oraz przewodowe słuchawki LifeChat LX-3000 (cena: 40 USD).