Microsoft pewny swego - Xbox Series X otrzyma „najlepszy zestaw gier na start” w historii

Wiemy już, że Xbox Series X będzie potężną maszyną. Co jednak z grami, które do tej pory były "piętą achillesową" Microsoftu? Jak zapewnia Phil Spencer, tych ma nam nie zabraknąć.

W obszernym wywiadzie dla serwisu Polygon, Phil Spencer, stwierdził, że jest wyjątkowo podekscytowany przyszłością marki Xbox. Podkreślił on, że dzięki ogromnej liczbie utalentowanych wewnętrznych zespołów, jak również kompatybilności wstecznej i usłudze Game Pass, Xbox Series X otrzyma największy i najlepszy zestaw tytułów startowych w historii Microsoftu.

Naprawdę uważam, że posiadamy najlepszy zestaw gier na premierę, jaki kiedykolwiek mieliśmy na Xboksie. Kiedy myślę o sile i głębi gier, w które ludzie będą mogli grać pierwszego dnia na Xbox Series X - nie tylko ze względu na [wsteczną kompatybilność] - i sposób, w jaki Game Pass naprawdę pozwala na całkowite użytkowanie naszej konsoli, to myślę, że jest to prawdziwa potęga. - Phil Spencer, Microsoft

Warto przy tym przypomnieć, że Xbox Series X nie otrzyma tytułów na wyłączność przez pierwsze dwa lata istnienia konsoli. Każda produkcja pojawi się zarówno na nowym sprzęcie producenta, jak i Xbox One oraz PC. Oczywiście nie oznacza to, że ciekawych produkcji, które wykorzystają potencjał Xbox Series X zabraknie. Trwają już prace nad m.in. Halo Infinte oraz Senua’s Saga: Hellblade II.

Więcej informacji na temat konsoli Xbox Series X, jak również gier i usług jej dedykowanych poznamy już w najbliższy czwartek - 23 lipca, o godzinie 18:00. Wówczas odbędzie się obszerna transmisja Xbox Games Showcase.

Zobacz również: PlayStation Store Summer Sale - wielka wyprzedaż gier na PlayStation 4 startuje już jutro