Microsoft: phisher - twój wróg!

Microsoft w porozumieniu z firmami eBay i Visa rozpoczyna kampanię na rzecz skuteczniejszej walki z phishingiem. Zainicjowany przez wspomniane firmy program ma posłużyć wymianie informacji na temat procederu kradzieży cennych danych przez Internet. Szczegóły projektu Phish Report Network ujawniono podczas trwającej w San Fransisco konferencji RSA.

Pomysłodawcy projektu mają nadzieję, że Phish Report Network znacząco wpłynie na lepszą koordynację działań przedsiębiorstw dotkniętych atakami phisherów, dostawców usług internetowych i firm produkujących oprogramowanie antyspamowe.

Na stronie Phish Report Network będą publikowane raporty dotyczące aktywności phisherów oraz informacje o nowych stronach tego typu, pojawiających się w sieci. Znajdzie się tam również baza danych ataków, utrzymywana przez firmę WholeSecurity. Informacje zawarte w bazie będą przeznaczone m.in. do użytku przez providerów dostępu do Internetu celem aktualizacji filtrów i blokady ruchu w sieci generowanego przez autorów stron www służących do kradzieży danych. Dostęp do usługi można będzie uzyskać poprzez subskrypcję.

Więcej informacji na stronie Phish Report Network .


Zobacz również