Microsoft płaci wydawcom, aby nie pokazywali gier dla PlayStation 4?

Zgodnie z najnowszymi "sieciowymi" doniesieniami Microsoft może opłacać wielu wydawcom za to, żeby nie wystawiali podczas targów E3 gier przeznaczonych dla PlayStation 4.

Targi E3 2013 to jedna z najważniejszych imprez dla branży elektronicznej rozrywki. Po niedawnych premierach wiadomo już, że firmy Microsoft i Sony zamierzają skupić się na swoich najnowszych platformach: Xbox One i PlayStation 4.

W Sieci pojawiły się jednak kilka dni temu bardzo niepokojące doniesienia dotyczące Microsoftu. Stoi za nimi forum NeoGAF, które dało się już wcześniej poznać z potwierdzających się później spekulacji. Tym razem prezentuje ono różne "wiarygodne źródła", które twierdzą, że gigant z Redmond porządnie opłaca studia nie należące do żadnego z producentów konsol, aby nie prezentowały one na swoich stoiskach gier przygotowanych z myślą o konkurencyjnej konsoli PlayStation 4.

No cóż, trudno uwierzyć, że stać by było Microsoft na takie ryzykowne zagrywki. Z drugiej jednak strony chodzi tutaj przecież o wielomiliardowe zyski, a przy takich kwotach firmy często postępują zgodnie z zasadą "wszystkie chwyty dozwolone"...

_________________

O tym, czy tak faktycznie jest, przekonamy się już wkrótce, gdyż targi E3 rozpoczynają się już dzisiaj.


Zobacz również