Microsoft planuje amnestię dla piratów z Windows 7 i Windows 8.1

Microsoft nie ma zamiaru ścigać piratów, którzy korzystają z systemów Windows 7 i Windows 8.1. Zamiast tego chce namówić takie osoby do zakupienia legalnej licencji na Windows 10.

Microsoft udostępnił Windows 10 jako bezpłatną aktualizację systemów Windows 7 i Windows 8.1. Wszyscy posiadacze maszyn ze starszym oprogramowaniem Microsoftu mogą zaktualizować swoje maszyny bez żadnych opłat do najnowszej wersji.

Z początku pojawiły się plotki, jakoby Microsoft miał po aktualizacji zalegalizować systemy, które do tej pory korzystały z cracków lub nielegalnego klucza produktu. Plotki okazały się jednak nieprawdziwe.

Pirackie systemy Windows 7 i Windows 8.1, nawet jeśli zostaną zaktualizowane przez Microsoft do Windows 10, nadal w świetle prawa pozostają pirackim oprogramowaniem. Twórcy systemu Windows nie mają jednak zamiaru ścigać piratów.

Zamiast tego firma z Redmond oferuje użytkownikom, którzy korzystają teraz z nielegalnej kopii systemów Windows 7 i Windows 8.1 lub kupiły nielegalny klucz zalegalizowanie swojego systemu za opłatą.

Microsoft chce zachęcić piratów do przesiadki na legalny Windows 10

Microsoft chce zachęcić piratów do przesiadki na legalny Windows 10

Po zapłaceniu za Windows 10 bezpośrednio u Microsoftu lub kupując licencję u jednego z autoryzowanych partnerów użytkownicy mogą pobrać pliki instalacyjne systemu i zaktualizować piracki system do legalnej wersji.

Okazuje się, że Microsoft wykrył, że wiele osób aktualizujących piracki system do Windows 10 decydowało się na zakup legalnego klucza - nawet jeśli wcześniej korzystali z Windows 7 lub Windows 8.1 dzięki crackom i nielegalnym kluczom.

Microsoft chce uprościć proces legalizowania systemu wśród takich osób i oferuje narzędzie, które pozwala na dokonanie tego jednym kliknięciem. Wystarczy wpisać kod systemu w sklepie Windows Store.