Microsoft planuje dwuekranowy tablet z obsługą aplikacji na Androida

Jakiś czas temu pojawiła się pogłoska, że Microsoft szykuje składane urządzenie z dwoma ekranami. Dziś pojawiły się nowe przecieki na ten temat.

Pierwszy raz pisaliśmy o tym na początku czerwca - zobacz "Microsoft szykuje tablet z dwoma wyświetlaczami". Forbes dorzucił garść informacji na ten temat, które ma ze swoich własnych źródeł. A więc: urządzenie (którego nazwa nie jest jeszcze znana) będzie wyposażone w dwa wyświetlacze o przekątnej 9" każdy. Proporcje wyświetlanego obrazu wyniosą 4:3, a w obudowie znajdziesz się wykonany w 10 nm Intel Lakefield oraz moduły łączności LTE i 5G. Nie wiadomo, czy oba równocześnie, czy też będziemy mieli wersje LTE i 5G.

Microsoft planuje dwuekranowy tablet z obsługą aplikacji na Androida

Naturalnie systemem będzie Windows, ale ma być zmodyfikowany specjalnie pod kątem tego urządzenia - WCOS (Windows Core OS) . Jedną z jego unikalnych cech, odróżniających od reszty rodziny "okienek", będzie zdolność uruchamiania aplikacji z Androida. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę gigantyczną popularność tego systemu na urządzeniach przenośnych. Jednak w jaki sposób miałoby się to odbywać - nie wiemy. Oprócz tego ma obsługiwać również iCloud.

Zobacz również:

  • Edge 92 - bezpieczniej i bardziej funkcjonalnie
  • Recenzja: Surface Laptop 4 – test minimalistycznego notebooka z dotykowym ekranem
  • MacBook Air 2021 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [23.07.2021]

Zdaniem Forbes, premiera tego urządzenia będzie mieć miejsce w pierwszej połowie 2020 roku. Wysłano zapytanie na ten temat do Microsoftu, ale odpowiedź rzecznika firmy była krótka: "nie możemy mówić o przyszłych produktach".