Microsoft planuje ogromne zmiany w przeglądarce Edge

Aktualizacje systemu Windows 10 o nazwie 21H1 i 21H2 mają przynieść wiele zmian. Według najnowszych informacji firma Microsoft ma przestać wspierać przeglądarkę Edge.

Przeglądarka Edge przechodziła różne metamorfozy na przestrzeni lat. Aktualnie, można powiedzieć, że ma aż trzy wersje: Internet Explorer, Microsoft Edge Legacy i Microsoft Edge. Najstarszą z nich znamy jeszcze z systemu Windows XP i już od lat nie jest wspierana. Druga z nich oparta jest na EdgeHTML, a jej wsparcie kończy się 9 marca 2021 roku. Najnowsza wersja przeglądarki, czyli Microsoft Edge oparty na Chromium wydana została w styczniu 2020 roku i to właśnie ona ma stać się jedyną, dostępną wersją.

Microsoft Edge

Według przesłanek firma Microsoft planuje porzucić Microsoft Edge Legacy w aktualizacji 21H2, która ma być wydana pod koniec roku na rzecz najnowszej wersji przeglądarki. Taki ruch pozwoli ujednolicić sposób przeglądania sieci w systemie Windows 10, a i przy okazji pozwoli firmie Microsoft skupić się na aktualizacji tylko jednej wersji. Już od dłuższego czasu producent Windows 10 zachęca do korzystania z Microsoft Edge opartej na Chromium argumentując to większym bezpieczeństwem i wydajnością.

Ponadto firma Microsoft planuje ograniczenie większej liczby funkcji w przeglądarce Internet Explorer. Według informacji usługi platformy Microsoft 365 nie będą już kompatybilne z Internet Explorer 11. Oznacza to, że dla wielu użytkowników koniecznością okaże się zmiana przeglądarki na Microsoft Edge opartej na Chromium.

Zobacz również: Jak będzie wyglądał nowy Windows 10?