Microsoft pod kreską?

Straty oddziału Microsoftu odpowiedzialnego m.in. za sprzedaż Xboxa rosną wraz z każdym sprzedanym egzemplarzem konsoli.

Według informacji opublikowanej przez Reuters oddział Microsoftu zajmujący się sprzedażą gier komputerowych, produktów telewizyjnych i konsol, dzięki tym ostatnim, niemal podwoił stratę w ostatnim kwartale roku fiskalnego osiągając poziom 348 milionów USD. Strata oddziału w analogicznym okresie ubiegłego roku wyniosła tylko 180 milionów USD. Wpływ wyników sprzedaży Xboxa widać również w kwartalnym raporcie firmy dotyczącym wyników finansowych całego Microsoftu, którego przychody spadły do 1,97 miliardów dolarów w porównaniu do 2,11 miliardów dolarów w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Wbrew pozorom, powyższe informacje nie powinny zmartwić przedstawicieli firmy. Zakładając, że firma dopłaca do każdej sprzedanej konsoli 100 USD, duża starta w tym segmencie, oznacza tak naprawdę sukces konsoli na rynku oraz wzrost liczby klientów zainteresowanych grami przeznaczonymi na Xboxa.


Zobacz również