Microsoft podnosi ceny

Koncern Microsoft wprowadza nowy cennik oferowanych przez siebie produktów. Podwyżką, objęte zostały produkty pudełkowe i licencje wielu produktów w polskiej wersji językowej oraz w wersjach wschodnioeuropejskich. Nieoficjalnie mówi się, iż oprogramowanie firmy będzie kosztować ok. 7-10 % drożej niż dotychczas.

Informacje o podwyżce znalazły się w specjalnym wydaniu Dwutygodnika Handlowego dla Partnerów firmy - powodem jej wprowadzenia ma być konieczność dostosowania poziomu cen do innych krajów Unii Europejskiej. Wyższe ceny mają zacząć obowiązywać od 1 lipca tego roku. Jak już wspomniano, podwyżką nie zostaną objęte produkty OEM, ani dostępne w ofercie koncernu akcesoria (np. myszy czy klawiatury).

Tekst został uaktualniony o wypowiedź Bartłomieja Danka, rzecznika polskiego oddziału Microsoftu.

Aktualizacja: 08 czerwca 2006 13:31

"Rzeczywiście, w najbliższych miesiącach nastąpi nieznaczna podwyżka cen niektórych naszych produktów - dotyczyć będzie ona przede wszystkim wersji "pudełkowych" oprogramowania. Harmonizacja podyktowana będzie wymaganiami Unii Europejskiej, która wymaga, aby wszyscy konsumenci na rynkach unijnych traktowani byli tak samo. A oprogramowanie Microsoftu w Polsce (oraz innych krajach, które w 2004 r. weszły do UE) było do tej pory nieznacznie tańsze niż w krajach "starej" Unii - stąd decyzja o wchodzącej w życie z początkiem lipca podwyżce cen oprogramowania w wersji box." - powiedział nam Bartłomiej Danek, rzecznik prasowy polskiego oddziału Microsoftu.