Microsoft poluje na cybersquatterów

Koncern z Redmond zdecydował się na podjęcie walki z osobami, które rejestrują domeny zawierające w nazwie zarejestrowane znaki towarowe Microsoftu. Działania firmy skierowane są przede wszystkim przeciwko osobom, które wykorzystują takie domeny do zarabiania.

Przedstawiciele Microsoftu tłumaczą, iż zamierzają walczyć ze zjawiskiem, polegającym na wykupywaniu domen o nazwach bardzo podobnych do nazw produktów koncernu, lecz zawierających drobne błędy. Pod takimi adresami znajdują się zwykle strony pełne reklam - ich właściciele liczą na to, że internauta chcący odwiedzić np. stronę www.microsoft.com wpisze niechcący www.microsoft5.com, co sprawi, że wyświetlona zostanie strona z reklamami.

Prawnicy koncernu złożyli właśnie pozwy przeciwko trzem osobom. W sumie zarejestrowały one kilkaset domen, których nazwy zawierają nazwy produktów Microsoftu (m.in. 1windows45.info, 1replacingwindows34.info, 1hotmail25.info oraz 1hotmail27.info).

"Znaleźliśmy o wiele więcej podobnych domen, jednak zdecydowaliśmy na umieszczenie w pozwach tylko tych najbardziej oczywistych przypadków wykorzystania naszych znaków towarowych"" - mówią prawnicy koncernu. Zapowiedzieli oni również kontynuowanie podobnych działań.