Microsoft pomoże dziesięciu start-upom korzystającym z Kinecta

Ciągle nie ma pozwolenia na komercyjną dystrybucję produktów opartych na Kinekcie dla systemu Windows, ale Microsoft otwiera program wsparcia dla start-upów, które nad nimi pracują. Pomoc będzie miała charakter szkoleniowy i finansowy.

Kinect

Kontroler ruchowy Kinect został przygotowany przez Microsoft dla konsoli Xbox. Pozwala na sterowanie w grach za pomocą ruchu ciała. Początkowo firma była niechętna udostępnieniu go deweloperom zewnętrznym, ale w czerwcu 2011 roku wydała SDK dla Kinecta, z którego mogą korzystać wszystkie osoby chcące tworzyć dla niego aplikacje o zastosowaniach niekomercyjnych.

Teraz deweloperzy zainteresowani otrzymaniem pomocy mogą zapisać się na stronie Kinect Accelerator. Program ten jest wspierany przez firmę TechStars pomagającą nowo powstającym firmom z branży technologicznej. 10 wyselekcjonowanych osób lub start-upów spędzi trzy miesiące w Seatle na szkoleniach w biurach Kinect Accelerator. Otrzymają też 20 000 dolarów oraz niezbędne narzędzia.

Do programu mogą zgłaszać się deweloperzy pracujący nad aplikacjami Kinecta dla Windows lub Xboksa, które będą w przyszłości miały zastosowanie komercyjne. Ich projekty mogą być na każdym etapie powstawania - ważne żeby był interesujący. Start-upy przyjęte do programu muszą przekazać TechStars 6 procent udziałów w firmie.