Microsoft pomoże użytkownikom w aktualizacjach

Począwszy od listopada, koncern zamierza pomóc użytkownikom w comiesięcznych aktualizacjach w ramach biuletynów bezpieczeństwa, publikując dodatkowe informacje na kilka dni przed ich oficjalnym udostępnieniem.

Na trzy dni przed datą oficjalnej publikacji comiesięcznych biuletynów bezpieczeństwa, na stronie internetowej koncernu pojawiać ma się informacja, podsumowująca jego zawartość. Znajdziemy tam informacje o produktach, których dotyczyć będą aktualizacje oraz skali ich ważności.

Warto przypomnieć, że biuletyny bezpieczeństwa ukazują się w każdy drugi wtorek miesiąca. Do tej pory 'wyprzedzające' podsumowania dostępne były jedynie dla użytkowników, którzy zapisali się na specjalną subskrypcję.

Jak mówi Gytis Barzdukas, szef działu Security Business and Technology Microsoftu: "Dla naszych klientów wcześniejsza informacja to kolejny krok w stronę uczynienia kwestii bezpieczeństwa bardziej przewidywalną. Dzięki temu, łatwiej będzie firmom zapewnić odpowiedni grafik prac i rozdysponować specjalistów IT na dzień, w którym ukaże się oficjalny biuletyn bezpieczeństwa. Pozwoli to również na wcześniejsze zorientowanie się o skali ważności poszczególnych aktualizacji".

Co ciekawe, od momentu udostępnienia poprawki Service Pack 2 dla systemów Windows XP, pobrało ją już ponad 110 milionów użytkowników na całym świecie - informują przedstawiciele Microsoftu.