Microsoft ponownie próbuje obrzydzić użytkownikom Windows XP ich ukochany system

Microsoft nie daje za wygraną i ponownie ostrzega użytkowników XP, że wkrótce ich system przestanie być wspierany mając nadzieję, że zdecydują się oni na migrację do nowszych "okienek".

System Windows XP przez wielu oceniany jest, jako najlepszy w historii Microsoftu, co, jak się z czasem okazało, stanowi dla niego ogromny problem. Pomimo prowadzonych od wielu miesięcy kampanii ze staruszka (wg danych Net Applications) korzysta bowiem wciąż blisko 38% "okienkowych" komputerów na świecie.

Microsoft co jakiś czas próbuje przypominać o kończącym się w przyszłym roku wsparciu (8 kwietnia 2014 roku) i ostrzegać przed konsekwencjami korzystania z tak niebezpiecznego systemu licząc, że przestraszy jego użytkowników, którzy zdecydują się na migrację do Windows 8, lub ewentualnie Windows 7. Kilka dni temu podjął kolejną tego typu próbę:

"Co oznacza koniec wsparcia? Oznacza brak aktualizacji zabezpieczeń, brak darmowej, lub płatnej opcji pomocy i brak aktualizacji do treści online. Korzystanie z nowego sprzętu i oprogramowania będzie coraz trudniejsze i coraz mniej kompatybilne" - tłumaczy na blogu Jennifer Chen z Microsoft News Center Staff.

Użytkownicy XP, co Wy na to? Dalej zamierzacie korzystać ze swojego niebezpiecznego systemu zamiast przejść na wspaniałą "ósemkę"?