Microsoft poprawia bezpieczeństwo Internet Explorera

W ramach lepszego zabezpieczenia użytkownika przed atakami hakerów i złośliwego oprogramowania, Microsoft wprowadził nowe rozwiązania do Internet Explorera. Polegają one m.in. na blokowaniu starych kontrolek ActiveX.

Jeżeli IE wykryje, że kontrolka tego typu jest przestarzała, natychmiast zablokuje jej uruchamianie. Zważywszy na fakt, że używają ich wtyczki Adobe Flash i Java, przez które często dochodzi do włamań i ataków, jest to dość rozsądne rozwiązanie. W 2013 roku to właśnie przez exploity w Javie nastąpiło co najmniej 84% infekcji komputerów osobistych - należących zarówno do zwykłych użytkowników, jak i do firm. Automatyczne blokowanie ActiveX to funkcja, której doświadczy się tylko na najnowszych systemach Windows.

Microsoft poprawia bezpieczeństwo Internet Explorera

Systemy te to Windows 7 SP 1 oraz Windows 8. Kontrolki blokowane będą od 12 sierpnia 2014 dla wydań IE8 i wyższych na "siódemce" oraz IE11 na "ósemce". Zaufane miejsca sieciowe oraz lokalny intranet będą wykluczone z czarnej listy blokowania. Znajdą się na niej Java ActiveX w wersjach:

- J2SE 1.4 - wszystko do aktualizacji 43

- J2SE 5.0 - wszystko do aktualizacji 71

- Java SE 6 - wszystko do aktualizacji 81

- Java SE 7 - wszystko do aktualizacji 65

- Java SE 8 - wszystko do aktualizacji 11

Zobacz również:

  • Tysiące strony www bazujących na systemie WordPress zagrożone
  • Bitdefender ostrzega przed podatnościami w Internet Explorerze