Microsoft poprawia komunikator Skype i dodaje nowe opcje synchronizacji

Microsoft kupił kilka lat temu komunikator Skype i od tego czasu zajmuje się jego rozwojem. Pod okiem programistów z Redmond protokół i aplikacje klienckie stale się rozwijają. Teraz została dodana wśród innych nowości długo oczekiwana możliwość synchronizacji archiwum rozmów między kilkoma urządzeniami w czasie rzeczywistym.

Skype powstał dekadę temu, a od kilku lat jego rozwojem zajmuje się Microsoft. Ponieważ komunikator projektowany był w czasach zanim popularność zdobyły nowoczesne urządzenia mobilne w postaci smartfonów i tabletów, jego twórcy nie brali pod uwagę wyzwań jakie stwarza korzystanie przez użytkowników z jednego narzędzia na kilku komputerach. Z tego powodu nie przewidziano w rozwoju Skype’a, mogłoby się dziś wydawać tak podstawowej funkcji, jak synchronizacji archiwum między komputerem, tabletem i telefonem.

Do tej pory synchronizacja pomiędzy urządzeniami była prawdziwą solą w oku użytkowników. Od teraz synchronizacja historii rozmów oraz ich statusu (przeczytane lub nieprzeczytane) będzie odbywać się znacznie szybciej, a przy okazji uruchomienie dodatkowej aplikacji Skype nie będzie powodowało wyświetlania się zdublowanych powiadomień. Zmiany wprowadzone zostaną w formie aktualizacji dla aplikacji na wszystkie systemy operacyjne, na których Skype jest nadal rozwijany.

Zobacz również:

  • Nowy wygląd Microsoft Office! Jak zaktualizować?
  • Jak sprawdzić czy kamerka internetowa w laptopie działa? [PORADNIK]
Microsoft poprawia komunikator Skype i dodaje nowe opcje synchronizacji

Przy okazji deweloperzy pracujący nad rozwojem Skype’a wprowadzili nieco zmian do kodu aplikacji mobilnych. Ma to pozwolić na jeszcze szybsze uruchamianie się i wznawianie uśpionej aplikacji oraz mniejszy pobór prądu przez komunikator uruchomiony w tle. W przyszłości możemy zaś spodziewać się wyciszania powiadomień na urządzeniach, które obecnie nie są używane oraz synchronizacji listy ulubionych.