Microsoft poprawia poprawkę

Koncern z Redmond udostępnił nową wersję poprawki dla MS Outlook 2007, która kilka tygodni temu została w trybie awaryjnym wycofana z systemu automatycznej aktualizacji. Wtedy łatka powodowała poważne problemy z wydajnością - teraz Microsoft twierdzi, że wszystko już jest w porządku.

Aktualizacja dla klienta poczty elektronicznej pojawiła się w połowie grudnia, w ramach comiesięcznego pakietu poprawek Microsoftu. Już po kilku godzinach okazało się, że poprawka powoduje więcej kłopotów niż korzyści - użytkownicy zaczęli narzekać na problemy z wydajnością Outlooka 2007 (przełączanie pomiędzy wiadomościami i folderami trwało niekiedy po kilka minut).

Z innych relacji wynikało, że patch uniemożliwia łączenie się z niektórymi typami serwerów pocztowych oraz utrudnia archiwizowanie wiadomości. Microsoft zareagował szybko - firma następnego dnia wycofała poprawkę z systemu automatycznej aktualizacji i zaleciła użytkownikom jej odinstalowanie.

Pod koniec ubiegłego tygodnia poprawka znów się pojawiła - koncern zapewnia, że tym razem jest w 100% sprawna i nie spowoduje żadnych problemów. Przedstawiciele Microsoftu w oficjalnym blogu MS Office zalecają użytkownikom, by jak najszybciej zainstalowali nową, poprawioną wersję aktualizacji.

Pierwsze relacje użytkowników potwierdzają, że poprawka działa tak jak powinna - z komentarzy w blogu Microsoftu wynika, że problemy z wydajnością i stabilnością zostały usunięte.

Warto wspomnieć, że takie wpadki zdarzały się Microsoftowi już wcześniej - w kwietniu 2010 firma wycofała z systemu aktualizacyjnego poprawkę dla Windows 2000, zaś wcześniej (w 2008 r.) na podobnych zasadach wstrzymano dystrybucję patcha przygotowującego Windows Vista na zainstalowanie pierwszego Service Packa. Z każdym razem jako powód podawano "problemy z jakością aktualizacji".

Nową wersję aktualizacji dla MS Outlook 2007 można pobrać za pośrednictwem serwisu Microsoft Update.