Microsoft poprawia swój pakiet Office. Łatwiej udostępnisz licencję rodzinie

Pakiet Office to jeden z najważniejszych produktów Microsoftu będący światowym standardem jeśli chodzi o pracę z dokumentami. Dziś ten produkt doczekał się dwóch nowości, które powinny ucieszyć jego użytkowników.

Jedno z zapowiedzianych udogodnień, które powinno ucieszyć wszystkich użytkowników pakietu jest instalacja pakietu Office na komputerze członka rodziny. Mało kto posiada pięć własnych komputerów, na których mógłby wykorzystać wszystkie przysługujące mu licencje. Do tej pory instalacja na komputerze innego domownika wiązała się z koniecznością logowania się na swoje konto Microsoft na jego komputerze, jednocześnie udostępniając mu dostęp do swoich danych. Teraz będzie można jedną z pięciu licencji wypożyczyć domownikowi bez konieczności logowania się na własne konto na jego urządzeniu.

Druga nowość dotyczy pracy grupowej. Microsoft zastosował tu podobny mechanizm, jak w przypadku konkurencyjnego Dysku Google. Zmiany nanoszone przez innych użytkowników pracujących nad tym samym dokumentem będą nanoszone w czasie rzeczywistym. Będzie widać, w którym obecnie miejscu dokumentu mają ustawiony kursor inne osoby. To funkcja, której webowemu pakietowi Office będącemu częścią usługi SkyDrive naprawdę bardzo brakowało.

Microsoft poprawia swój pakiet Office. Łatwiej udostępnisz licencję rodzinie

Office

Chociaż pakiet Microsoft Office ma wielu konkurentów, nadal jest liderem jeśli chodzi o pracę z dokumentami. Dokumenty Google, pakiet iWork od Apple oraz programy takie jak OpenOffice i LibreOffice są bezpłatne, ale nie oferują tylu możliwości. Dużą zaletą pakietu Microsoftu jest też współpraca ze zintegrowanym w nowym systemie Windows 8.1 dyskiem w chmurze o nazwie SkyDrive oraz obecność webowego edytora, który nie powoduje problemów z formatowaniem plików w formatach .docx, .xlsx oraz .pptx, jak to często zdarza się rozwiązaniom konkurencji.

Zobacz również:

  • Dowód osobisty w telefonie? iOS 15 zabezpieczy go twoją twarzą!
  • Windows 10: problem z drukarką po aktualizacji? Oto, jak go naprawić [PORADA]