Microsoft porównuje Windows 8.1 z Windows XP. Oba współpracują z myszką i klawiaturą...

Microsoft wciąż pracuje nad tym, aby przekonać setki milionów użytkowników systemu XP do migracji do systemu Windows 8.1.

Już 9 kwietnia 12-letni system Windows XP przestanie być wspierany przez Microsoft. Amerykańska firma od wielu miesięcy prowadzi kampanię, w której stara się pokazać wszelkie niedoskonałości "staruszka", wyczulić jego użytkowników na grożące im niebezpieczeństwo oraz zachęcić do aktualizacji, najlepiej do Windows 8 (teraz do Windows 8.1).

W ramach tej kampanii Microsoft przedstawił właśnie tabelę porównawczą, która prezentuje możliwości Windows XP na tle możliwości Windows 8.1:

Microsoft porównuje Windows 8.1 z Windows XP. Oba współpracują z myszką i klawiaturą...

Jak widzicie, oba systemy cechuje znajomy pulpit, możliwość współpracy z myszką i klawiaturą oraz możliwość pracy z Wordem, Excelem, Outlookiem i innymi znanymi programami. Microsoft przedstawił dodatkowo siedem punktów dostępnych tylko dla użytkowników najnowszych "okienek", które w odróżnieniu od XP pozwalają na pracę z dotykowymi komputerami PC i tabletami (to pierwszy punkt). Pozostałe sześć wygląda następująco:

- aplikacje z Windows Store

- wbudowane aplikacje takie jak Mail i People

- aplikacje i ustawienia na wszystkich komputerach i urządzeniach

- wyszukiwanie Bing Smart Search

- ekran startowy z aktualizacjami "na żywo"

- szybsze uruchomienie komputera

"Zdobądź nowy dotykowy komputer PC i nadal korzystaj z myszy i klawiatury oraz pulpitu Windows jak zawsze. Korzystaj praktycznie z dowolnej drukarki. Programy, które pracują na Windows 7 pracują także na Windows 8.1. Wszystkie podstawowe elementy, od czasu uruchomienia do rozwiązań dbających o bezpieczeństwo są lepsze niż kiedykolwiek" - namawia do migracji z Windows XP Microsoft.

Zobacz również:

  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [15.10.2021]
  • Poprawki dla systemów Windows czyli październikowy Patch Tuesday