Microsoft potwierdza: Xbox Series X będzie trudno dostępny jeszcze długi czas

Nie mamy najlepszych wieści dla osób wypatrujących konsol nowej generacji. Problemy z dostępnością PlayStation 5 i Xbox Series X utrzymają się jeszcze długi czas.

xbox series x

Microsoft opublikował swój najnowszy raport finansowy. Amerykański gigant ma powody do zadowolenia - ostatni kwartał był najlepszy dla oddziału gamingowego Xbox od 6 lat. W ostatnich miesiącach udało się marce Xbox wygenerować 3,53 miliarda dolarów przychodu, co jest wynikiem aż o 50 procent lepszym od analogicznego okresu ubiegłego roku. Oczywiście duży wkład mają w tym konsole nowej generacji - Xbox Series X i Series S, które wciąż sprzedają się znakomicie.

Niestety, wśród tych wszystkich pozytywnych informacji, Amy Hood - dyrektor finansowy Microsoftu, miała do przekazania również mniej optymistyczne wieści. Dowiedzieliśmy się, że problemy z dostępnością konsol Xbox Series X i Serie S (a w szczególności tej pierwszej), utrzymają się jeszcze wiele miesięcy. Jak łatwo się już domyśleć, jest to spowodowane nie tylko ogromnym zainteresowaniem ze strony graczy, ale również problemami z dostępnością podzespołów.

Kiedy zatem możemy spodziewać się większej liczby konsol nowej generacji dostępnej na rynku? Raczej nie prędko, najbardziej optymistyczny wariant zapowiada, że pierwsze zmiany powinniśmy odczuć już w czerwcu. Jednak bardziej realistyczne podejście i dotychczasowe komunikaty ze strony zarówno producentów konsol, jak i podzespołów sugerują, że kłopoty z dostaniem nowego sprzętu utrzymają się do końca bieżącego roku.

Zobacz również: Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych promocji