Microsoft potwierdza: będą gry na Zune'a

Microsoft potwierdził pogłoski o przygotowywaniu gier dla odtwarzacza Zune. Serwis z grami ruszy do połowy 2008 roku. Poszerzając ofertę koncern z Redmond chce skuteczniej konkurować z iPodem.

Początkowo wydawało się, że Zune rzeczywiście odniesie sukces. W ciągu pierwszego tygodnia sprzedaży nowe urządzenie Microsoftu było kupowane przez niemal co 10 osobę nabywającą odtwarzacz MP3. Dzięki temu był to drugi - po iPodzie - najpopularniejszy odtwarzacz na rynku. Zainteresowanie jednak szybko minęło i obecnie poziom sprzedaży lokuje gadżet Microsoftu na piątym miejscu.

Zune wyposażony jest w 3-calowy wyświetlacz oraz moduł łączności bezprzewodowej. W tym tkwi olbrzymi potencjał tego urządzenia. Jeśli Microsoft dobrze go wykorzysta, to odtwarzacz będzie konkurował nie tylko z iPodem, ale może odebrać część klientów konsolom PlayStation Portable czy DS firmy Nintendo.

Gry to tylko jedna z wielu możliwości. Wiadomo, że Microsoft chce, by w niedalekiej przyszłości posiadacze Zune'a mogli bezprzewodowo wymieniać się filmami. Firma nie wyklucza też, że, wzorem iPhone'a, zintegruje z Zune'm telefon komórkowy.

Koncern Billa Gatesa zakłada, że w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy od debiutu uda mu się sprzedać milion odtwarzaczy.


Zobacz również