Microsoft powoli koncentruje się na Windows 8

Zamieszczone w sieci oferty pracy w Microsofcie sugerują, że koncern niebawem skupi się na rozwoju kolejnej wersji Windows.

Redaktorzy serwisu Arstechnica przeglądając zasoby strony Microsoft Careers natrafili w listopadzie na siedem ofert pracy, w których mowa była o posadach związanych z rozwojem następcy Windows 7. Część z nich została już usunięta, a inne zmodyfikowano, jednak dzięki temu że ArsTechnica zachowała ich oryginalną treść, można dowiedzieć się, że koncern z Redmond poszukiwał m.in. testerów, programisty interfejsów użytkownika oraz menedżera który zająłby się współpracą z producentami komputerów.

Szczególnie ciekawie wyglądała oferta posady dla menedżera, który pracowałby przy premierach przyszłych produktów, z której wynika, że w miarę zbliżania się roku budżetowego 2011 koncern szybko "przełączy się" na rozwój Windows 8. Rok podatkowy w Microsofcie zaczyna się w lipcu, więc oznaczenie FY2011 oznacza lipiec 2010 r.

Windows 7 trafił na rynek od 22 października br. i jak na razie zbiera dobre recenzje, które przekładają się na dobre wyniki sprzedaży. Microsoft nie będzie spieszyć się z wydaniem kolejnej wersji Windows - wg Steve'a Ballmera Windows 7 sprzedaje się dwukrotnie lepiej niż jakikolwiek inny system operacyjny z rodziny Windows w tym samym przedziale czasowym. Zgodnie z ujawnionym niedawno terminarzem wydawniczym Windows 8 pojawi się na rynku za trzy lata, w 2012 r.