Microsoft pozwany za brak informacji o słabej sprzedaży tabletu Surface RT

Microsoft został pozwany przez grupę nabywców jego akcji za brak informacji na temat sprzedaży tabletu Surface RT.

Wprowadzając na rynek tablet Surface RT Microsoft miał nadzieję na odniesienie wielkiego sukcesu. Już kilka pierwszych miesięcy pokazało jednak, że nie przypadł on zbytnio do gustu konsumentom. O skali ich niezadowolenia dowiedzieliśmy się jednak dopiero w połowie lipca, kiedy to gigant poinformował, że sprzedaż urządzenia nie tylko nie przyniosła żadnych zysków, ale wygenerowała gigantyczne straty sięgające 900 milionów dolarów. Oczywiście na informację tę nie mogła pozostać obojętna giełda: wartość akcji firmy w ciągu zaledwie jednego dnia spadła o 4 dolary.

Jak się właśnie dowiadujemy, historia ta będzie miała swój dalszy ciąg w sądzie. Grupa inwestorów, którzy nabyli akcje Microsoftu pomiędzy 18 kwietnia, a 18 lipca złożyła bowiem pozew. Oskarża w nim szefostwo amerykańskiej firmy o "fałszywe i wprowadzające w błąd oświadczenie" (chodzi o brak jakichkolwiek informacji na temat sprzedaży tabletu Surface RT) podczas prezentacji wyników finansowych za trzeci kwartał fiskalny zakończony 31 marca.

Oto lista oskarżanych w pozwie osób:  Steve Ballmer, Peter Klein, Frank Brod i Tami Reller.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że po wspomnianej prezentacji wyników finansowych poinformowano, że wspomniany Peter Klein piastujący stanowisko dyrektora finansowego (CFO) opuszcza Microsoft, gdyż "zamierza spędzać więcej czasu z rodziną"...