Microsoft pożycza ikonę z Firefoksa

Microsoft zdecydował się na wykorzystanie w przeglądarce Internet Explorer 7 ikonki znanej z konkurencyjnego produktu - Firefoksa. Chodzi o ikonę oznaczającą wątki RSS. "Uznaliśmy, że w najlepszym interesie użytkowników jest ustalenie pewnego standardu oznaczania opcji związanych z wątkami RSS" - tłumaczą przedstawicie koncernu. Na wykorzystanie ikony wyraziła zgodę Mozilla Foundation.

Microsoft pożycza ikonę z Firefoksa

Ikona oznaczająca wątki RSS - jest w Firefoksie, będzie również w IE7

Informacja o planach wykorzystania w IE7 znanej z Firefoksa ikonki pojawiła się w ubiegły piątek w oficjalnym blogu IE. "To nie pierwszy przykład naszej współpracy z zespołem Mozilli - naszym celem jest wymiana pomysłów i tworzenie pewnych standardów w świecie przeglądarek. Na pewno współpraca taka będzie kontynuowana" - tłumaczy Jane Kim, kierująca zespołem odpowiedzialnym za zaimplementowanie do IE7 obsługi wątków RSS.

Pomarańczowa ikonka pojawi się na pasku Internet Explorera 7 za każdym razem, gdy wyświetlana będzie strona wyposażona w wątki RSS. Wiadomo już, że przygotowywana na początek przyszłego roku kolejna wersja testowa IE7 będzie już wyposażono w pożyczoną ikonę.