Microsoft pozywa DHL o uszkodzenie 21 tys. Xboksów

Do sądu okręgowego w Waszyngtonie wpłynął właśnie pozew Microsoftu przeciwko firmie kurierskiej DHL. Gigant z Redmond oskarża firmę kurierską o uszkodzenie bądź zniszczenie ponad 21 tysięcy konsol Xbox 360, do których miało dojść po niedawnym wykolejeniu się pociągu w nieopodal Duke, w stanie Texas.

Sprawa dotyczy niedawnego wykolejenia się pociągu przewożącego m.in. dwa kontenery konsol Xbox 360, które miały zostać dostarczone do biura Microsoftu w McAllen, a następnie wysłane do Hong Kongu. Według przedstawicieli Microsoftu, w wyniku wypadku ich konsole zostały poważnie uszkodzone, m.in. z powodu silnego uderzenia oraz zalania.

W pozwie Microsoft domaga się zadośćuczynienia od firmy DHL w wysokości ponad 2 milionów dolarów. Z dokumentów przedstawionych sądowi możemy się dowiedzieć, że DHL odmówiło wypłacenia takiej sumy, mimo iż wina w postaci nienależytego zabezpieczenia przesyłki leży ewidentnie po jej stronie. DHL jak do tej pory nie zajęła oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

To nie jedyne zawiłości, w które ostatnio wplątała się konsola Xbox. Niedawno głośno było o sprawie, w której pewien mężczyzna został oskarżony o oszustwo polegające na oddaniu do sklepu starych i zepsutych konsol Xbox zawierających numery seryjne przeklejone z nowych egzemplarzy. Na takim oszustwie sklepy miały stracić ponad 180 tysięcy dolarów.