Microsoft pozywa piratów

Firma Microsoft znana jest ze zdecydowanego podejścia do problemu piractwa. Gigant z Redmond skierował ostatnio do sądu 63 pozwy przeciwko osobom nielegalnie sprzedającym programy tej firmy na aukcjach internetowych.

Sprawy założono 63 osobom z całego świata (m.in. Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy czy Francja). Większość pozwów dotyczy nielegalnego rozpowszechniania systemu operacyjnego Windows XP z serii "Blue Edition".

Microsoft poinformował, że aukcje stały się coraz bardziej popularne w momencie, gdy Gigant z Redmond przestał oferować system Windows XP w legalnej sprzedaży. Przypomnijmy, że było to pod koniec czerwca tego roku.

Oświadczenie firmy Microsoft jest stanowcze i jasne: "Klienci, którzy zakupili piracką wersję systemu mogą być w poważnym niebezpieczeństwie. Z naszych danych wynika, że 34% z nich wadliwie zainstalowało Windowsa XP. Natomiast 43% egzemplarzy zawiera wadliwy kod, który może narazić użytkownika na utratę bardzo ważnych, prywatnych informacji."

Wiadomo, że nie wszystkie przypadki sprzedaży nielegalnych wersji Windowsa zostały wykryte. Gigant z Redmond zapowiada dalsze działania w tej sprawie.