Microsoft pracuje nad IE 8.1

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Microsoft pracuje nad kolejną odsłoną programu Internet Explorer, pod nazwą kodową Eagle Eyes (Orle Oczy). Nie będzie to jednak kolejna duża odsłona programu oznaczona numerem 9, lecz 8.1.

W nowej wersji Internet Explorera znajdą się głównie zmiany niewidoczne gołym okiem. Wygląd programu pozostanie bez zmian (dodana ma zostać jedynie możliwość zmiany styli podczas wyświetlania stron - mechanizm znany z Opery). Także nieco zmodyfikowany zostanie interfejs - nie będą to jednak tak drastyczne zmiany, jak w przypadku IE7, mowa głównie o lepszym dopasowaniu layoutu aplikacji do schematu Windows 7.

Poprawiony ma zostać mechanizm chroniący przed złośliwym oprogramowaniem, nowa przeglądarka ma także cechować się znacznie wyższą interoperacyjnością z obowiązującymi standardami webowymi. Dla przykładu, IE 8.1 w teście acid3 zdobywa aż 71 punktów (IE 8 tylko 19) na 100. Nowy silnik JavaScriptu ma być najszybszym na rynku i zostawić daleko w tyle konkurencję.

Microsoft pracuje nad IE 8.1

Bradzo dobry wynik IE 8.1 w teście Acid3

Co istotne, możliwe będzie wyświetlanie stron w zgodności z Firefoksem 3 i Safari Apple'a. Nie można zapomnieć także o dwóch nowych silnikach (użytkownik będzie mógł wybrać jeden - ulubiony z pomiędzy trzech dostępnych) - poza Tridentem będą to Gecko i WebKit. IE 8.1 wspiera także dodatki napisane z myślą o ognistym lisku - co ciekawe, działają one często dużo szybciej, niż w przeglądarce Mozilli.

Microsoft pracuje nad IE 8.1

Nowy IE wspierać ma dodatki napisane z myślą o Firefoksie

Premiera już latem tego roku. Nowy produkt będzie prawdopodobnie domyślną przeglądarką Windows 7.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: