Microsoft pracuje nad Office Mobile dla iOS i Androida. Premiera w I kwartale 2013 r.

Serwis The Verge opierając się na wielu źródłach zbliżonych do Microsoftu potwierdził, że w pierwszym kwartale przyszłego roku na mobilnym rynku zagości pakiet Office Mobile dla systemów iOS i Android.

Pierwsze doniesienia na temat "Office for iPad", czyli mobilnego pakietu biurowego dla gadżetu Apple, nad którym rzekomo miałby pracować Microsoft, pojawiły się w listopadzie poprzedniego roku w serwisie The Daily. Na początku tego roku dziennikarze serwisu The Daily przekonywali natomiast, że w ich ręce wpadła działająca prototypowa wersja biurowej aplikacji, co potwierdzać miało poniższe zdjęcie:

Office dla iPada

Office dla iPada

Niestety Microsoft cały czas milczał w tej sprawie zabierając głos jedynie w odniesieniu do niedawnej wypowiedzi, której udzielił w jednym z wywiadów Petr Bobek, menadżer produktu w czeskim oddziale firmy. Wynikało z niej, że pakiet biurowy Office 2013 dla systemów Android i iOS miałby zostać wydany w marcu przyszłego roku. Natychmiast po pojawieniu się tej informacji w Internecie Frank X. Shaw, rzecznik Microsoftu, napisał na Twitterze:

"Informacje udostępnione przez nasze przedsiębiorstwo zależne w Republice Czeskiej są niedokładne. Obecnie nie mamy nic więcej do dodania"

A jednak prace trwają

Opisane doniesienia i reakcja Shawa wydawały się potwierdzać, że prace nad mobilnym pakietem biurowym faktycznie trwają. Obecnie mamy już jednak pewność, że tak faktycznie jest. Serwis The Verge opierając się "na wielu źródłach zbliżonych do Microsoftu" doniósł bowiem, że Office Mobile dla systemu iOS pojawi się na rynku pod koniec lutego, lub w marcu, natomiast Androidowa wersja udostępniona zostanie w maju. Ponadto dziennikarzom udało się uzyskać zamykający sprawę komentarz od rzecznika Microsoftu:

"Office będzie działał na platformach Windows Phone, iOS i Android"

Na koniec jeszcze kilka istotnych informacji na temat nadchodzącego pakietu Office Mobile:

- będzie wymagał posiadania konta Microsoftu

- za darmo będzie można jedynie przeglądać dokumenty (Word, PowerPoint, Excel)

- funkcja edycji wymagała będzie subskrypcji usługi Office 365