Microsoft pracuje nad inteligentnymi rękawiczkami

Najnowszy patent zdradza, że Microsoft pracuje nad inteligentnymi rękawiczkami.

Technologia już dawno stała się częścią naszego życia, ale wraz z upływem lat na rynku pojawiają się coraz to nowe urządzenia, które pomagają nam w codziennych czynnościach. Wiele firm pracuje obecnie nad inteligentnymi tkaninami, które spowodują, że nasze ubrania staną się dużo bardziej funkcjonalne.

Microsoft pracuje nad inteligentnymi rękawiczkami

Źródło: techadvisor.co.uk

Do sieci trafił właśnie patent, który pierwotnie został zgłoszony już dwa lata temu. Amerykański Urząd Patentów i Znaków Towarowych (UPSTO) opublikował patent firmy Microsoft na inteligentne rękawiczki. Według portalu MSPoweruser gigant z Redmond pracuje nad stworzeniem inteligentnych rękawiczek o zmiennym stopniu sztywności. W sztywnej części umieszczone mają być komponenty sprzętowe takie, jak silniki wibracyjne, kontrolery oraz inne urządzenia elektroniczne. Pozostała część rękawic pozostanie elastyczna, ale mieścić będzie w sobie różnego rodzaju czujniki oraz urządzenia ograniczające ruch palców. Całość ma być odporna na zużycie.

Taka konstrukcja pozwoli na nowe sposoby haptycznego sprężenia zwrotnego na przykład podczas korzystania z rozwiązań VR. Połączenie inteligentnych rękawiczek z goglami AR/VR pozwoli zapewnić jeszcze wyższy poziom rozrywki w rozszerzonej rzeczywistości. Możliwe będzie na przykład pociągnięcie za spust za pomocą zgięcia palca wskazującego.

Microsoft we wniosku patentowym opisuje kilka sposobów umożliwiających osiągnięcie różnych stopni sztywności konstrukcji. Gigant z Redmond informuje, że do budowy inteligentnych rękawiczek można wykorzystać tkaninę oraz specjalny polimer, który stopniowo zmienia swoją elastyczność.

Zgodnie z dokumentacją techniczną inteligentne rękawiczki mają w pełni współpracować z konwencjonalnymi akcesoriami takimi, jak klawiatury, mysze, ekrany dotykowe czy kontrolery do gier.

Nie wiadomo, czy Microsoft zdecyduje się na dalszy rozwój inteligentnych rękawiczek i wprowadzenie ich do sprzedaży.

Sprawdź, ile kosztuje zestaw PlayStation VR.

Źródło: phonearena.com