Microsoft pracuje nad słuchawkami mającymi konkurować z Apple AirPods

Z godnie z raportem Thurrott.com Microsoft pracuje nad słuchawkami bezprzewodowymi z linii Surface.

Microsoft jako nowe wyzwanie przyjął sobie opracowanie słuchawek mogących konkurować z Apple AirPods, które już na dobre zadomowiły się na rynku i zdobyły rzeszę fanów. Według źródeł firmy Brad Sams ze strony Thurrott.com Microsoft pracuje nad nowymi słuchawkami z serii Surface, które mają konkurować z AirPods od Apple.

Microsoft zaskoczył świat, wypuszczając w październiku ubiegłego roku zaskakująco dobre słuchawki Surface Headphones. Elegancki, wysokiej jakości nauszny zestaw słuchawkowy kosztuje 350 dolarów (około 1350 zł), posiada intuicyjny system kontroli i system aktywnej redukcji szumów realizowany prze pomocy czterech aktywnych mikrofonów, Oczywiście, można również użyć Surface Headphones do rozmowy z cyfrowym asystentem Microsoftu Cortana za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Microsoft pracuje nad słuchawkami mającymi konkurować z Apple AirPods

Źródło: Microsoft

Słuchawki douszne z linii Surface mają być stworzone, ponieważ Microsoft chce rozszerzyć gamę produktową o większą ilość urządzeń Audio. Takie informacje donosi Sams. Mówi on, że Microsoft prawdopodobnie pracuje także nad sposobem na poprawę interakcji pomiędzy telefonem, a słuchawkami, które mogłyby odczytywać informacje, które znajdują się na ekranie urządzenia mobilnego.

Podczas, gdy brakuje nam szczegółowych informacji na temat specyfikacji technicznej bezprzewodowe słuchawki douszne od Microsoft, jeżeli chcą stać się popularne i odebrać klientów Apple muszą posiadać jakąś wyjątkową funkcję dodatkową. Ludzie pokochali AirPods'y i nawet wysoka cena nie przeszkadza w uzyskaniu bardzo zadowalających wyników sprzedażowych, a wątpimy, jakoby Microsoft chciał zaoferować swój nowy produkt w atrakcyjnej cenie. Dodatkową funkcją, która przyciągała by klientów (szczególnie w krajach zachodnich) byłaby integracja z Amazon Alexa.

Microsoft pracuje nad słuchawkami mającymi konkurować z Apple AirPods

Źródło: Apple

Urządzenia i akcesoria z linii Surface zaliczają się do produktów Premium i to się raczej nie zmieni. Sams Mówi, że douszne słuchawki bezprzewodowe od Microsoft nazwane Microsoft Surface Buds (nazwa analogiczna do Samsung Buds) mogą zostać zaprezentowane jeszcze w 2019 roku, ale nic nie jest przesądzone.