Microsoft pracuje nad smartfonami Lumia z...Androidem

Microsoft zdecydował się podobno na zaskakujący krok: zamierza wypuścić na rynek smartfony z rodziny Lumia pracujące pod kontrolą Androida.

Nokia Lumia to rodzina smartfonów powstała dzięki współpracy firm Nokia i Microsoft. Rozpoczęła się ona 11 lutego 2011 roku i miała na celu akcję marketingową promującą system Windows Phone.

Jak się okazuje, prawdopodobnie ze względu na mniejszą niż oczekiwana popularność mobilnych "okienek" Microsoft podjął zaskakującą decyzję. Przynajmniej tak twierdzi mikrobloger @evleaks, który znany jest z potwierdzających się z czasem doniesień:

"Ważna wiadomość: pracujące pod kontrolą Androida smartfony Lumia nadchodzą. Od Nokia by Microsoft" - czytamy w zamieszczonym przez niego wpisie na Twitterze.

Jak widzicie, wspomina tutaj o nowej marce mającej zastąpić markę Nokia, czyli "Nokia by Microsoft". Wydaje się też, że nowe Lumie mogą działać w oparciu o system znany ze smartfona Nokia X, który zapewni Microsoftowi szersze możliwości w zakresie rozbudowy zasięgu swoich usług takich jak Bing, Outlook, OneDrive, czy OneNote.