Microsoft prawdopodobnie szykuje pakiet Office na iPady i tablety z Androidem

Microsoft jest liderem na rynku pakietów biurowych, ale nadal ignoruje użytkowników korzystających z iPadów i tabletów z Androidem. Możliwe jednak, że firma wprowadzi na rynek Office dla dużych urządzeń mobilnych z systemem od Apple i Google, ale jak na razie nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia.

W zeszłym tygodniu pracownicy Microsoftu potwierdzili, że pracują nad typowo dotykowymi wersjami swoich aplikacji z pakietu Office, czyli Outlooka, Worda, Excela i PowerPointa. Tworzone są z myślą o urządzeniach działających pod kontrolą Windowsa, ale między wierszami można było wyczytać, że firma jest przygotowana do wydania odpowiednich wersji aplikacji na urządzeniach z iOS i Androidem. Jak na razie Microsoft wydał wyłącznie klienta Office 365 na smartfony, który wymaga opłacenia subskrypcji. Wydanie takiego pakietu wydaje się jednak bardzo sensowne.

Pakiet Office jest jednym z głównych produktów Microsoftu dla rodziny systemów Windows. Wraz z dyskiem SkyDrive stanowi bardzo istotną częścią stacjonarnej “ósemki”. Jego odpowiednie wersje preinstalowane są także na smartfonach z Windows Phone oraz tabletach z systemem Windows w wersji RT. Ma to być jeden z powodów dla których użytkownicy mieliby wybrać urządzenia z oprogramowaniem Microsoftu, a nie z softem od konkurencji. Office 365 to jednak nie produkt, a usługa, więc Microsoftowi powinno zależeć na poszerzeniu grupy klientów także o tych używających sprzętu innych firm.

Microsoft prawdopodobnie szykuje pakiet Office na iPady i tablety z Androidem

office

Przez brak Office na tablety z iOS i Androidem Microsoft zdaje się tracić takich potencjalnych klientów. Zarówno na system iOS jak i Androida powstało już mnóstwo alternatywnych pakietów biurowych. Kilka dni temu zresztą samo Google wypuściło na smartfony i tablety z tymi systemami za darmo kupiony przez siebie rok temu pakiet Quickoffice, który pozwala na wyświetlanie i edycję dokumentów stworzonych w stacjonarnym pakiecie biurowym Microsoftu. Apple natomiast udostępnia teraz nowym klientom za darmo własny pakiet o nazwie iWork.