Microsoft prawdopodobnie szykuje własny tablet z Windows 8

Microsoft prawdopodobnie zamierza wprowadzić na rynek własny tablet pracujący pod kontrolą systemu Windows 8 - donosi serwis DigiTimes.com.

Steve Ballmer podczas charakterystycznego dla siebie żywiołowego wystąpienia

Steve Ballmer podczas charakterystycznego dla siebie żywiołowego wystąpienia

Polecamy:

Zobacz też:

Według serwisu DigiTimes.com, Microsoft zamierza wprowadzić sygnowany własną marką tablet pod koniec 2012 roku. Pracujące oczywiście pod kontrolą systemu Windows 8 urządzenie miałoby być produkowane przy współpracy z firmą Texas Instruments oraz innymi tajwańskimi producentami sprzętu.

Obecnie Microsoft słabo radzi sobie na rynku elektroniki konsumenckiej zaliczając wpadkę za wpadką. Właściwie jeżeli chodzi o sprzęt sprzedawany pod własną marką, jedynie w przypadku konsoli Xbox 360 można mówić o sukcesie.

Gigant z Redmond z pewnością chciałby to zmienić i być może postanowił wziąć przykład z firmy Google, która wprowadziła na rynek sygnowany własną marką i pracujący pod kontrolą Androida smartfon Nexus One.

Dzięki budowie własnego tabletu, Microsoft miałby też szansę na pokazanie, jak powinien wyglądać tablet przygotowany do współpracy z Windows 8. Warto dodać, że obecnie firma właściwie ma w swojej ofercie coś podobnego. Chodzi mianowicie o program Signature obejmujący komputery (produkowane przez takie firmy jak HP, Dell i Samsung), które zostały zoptymalizowane do pracy przez inżynierów Microsoftu.

Być może więc wprowadzenie na rynek własnego tabletu z Windows 8 będzie właściwie tylko rozszerzeniem programu Signature.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czy kupując tablet wybralibyście urządzenie sygnowane marką Microsoftu, czy raczej stawiali na znanych producentów takich jak chociażby Sony, czy HTC?